Niechorze najcieplejsza część polskiego Bałtyku

Niechorze jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na polskim wybrzeżu. Położony nad pięknym klifem przyciąga wielu turystów z kraju i zagranicy. Jest atrakcyjny o każdej porze roku, jednak szczególnie zapraszamy latem, kiedy tętni życiem, atrakcje spotykamy na każdym kroku. Odbywają się koncerty, festiwale, konkursy, imprezy sportowe, przyjeżdżają gwiazdy estrady.

Położenie: Pomorze Zachodnie
Kołobrzeg: 50km, Międzyzdroje: 45km, Szczecin: 120km

ZOBACZ AKTUALNĄ POGODĘ Z KAMER KLIKNIJ NA LINKA --> REWAL


150 metrów od morza -  plaża jest piękna, czysta i piaszczysta. Latem można popływać na "bananie", wziąć udział w konkursach, poobserwować rybaków przy pracy, skorzystać ze zjeżdżalni wodnej, czy popływać lub spacerować brzegiem morza. Wieczorem na plaży regularnie odbywają się zabawy i seanse przenośnego kina. Poranek można rozpocząć od zbierania muszli i bursztynu.
wybrzeże szczecińskie

- jego fragment to pas wybrzeża o długości 60 km od cieśniny Dziwny po Kołobrzeg. Nad Dziwną i od ujścia Regi po ujście Parsęty wzdłuż brzegu ciągnie się pas wydm. W środkowej części wybrzeża znajdują się podcinane przez fale kępy morenowe, gdzie występują cofające się urwiska nadmorskie z najbardziej znanym klifem w Trzęsaczu.
zabytkowe ruiny kościoła gotyckiego z XIII wieku - Kościół w Trzęsaczu został zbudowany w połowie XV wieku. Znajdował się wtedy 2 km od klifu morskiego. Morze systematycznie podmywając brzeg zbliżało się do niego. W połowie XIX w. kościół zamknięto. W 1901 r. runęła pierwsza ściana, później kolejne fragmenty kościoła. Ostatnie osunięcie miało miejsce w 1994 r. Obecnie pozostał fragment ostatniej ściany kościoła znajdujący się na samym skraju wysokiego klifu. Tryptyk wiszący niegdyś na jednej ze ścian kościoła można zobaczyć w kościele w Rewalu.


latarnia morska z 1866 roku - Po raz pierwszy światło zapalono w niej w 1866 roku, używając do tego celu lampy olejowej z czterema knotami. Latarnia ma 45 m wysokości. Jej światło można dostrzec z odległości 36km. Źródłem światła jest specjalna żarówka 1000W, której moc zwiększono dwudziestokrotnie przy użyciu specjalnych pryzmatów. Aby wejść na latarnie trzeba pokonać 203 stopnie. Z góry roztacza się piękny widok na morze, Jezioro Liwia Łuża oraz pobliskie miejscowości.

kolej retro - 300 metrów - Wielką atrakcją Wybrzeża  jest kolejka wąskotorowa "Ciuchcia Retro". Liczy sobie przeszło 100 lat i jest najstarszą tego typu kolejką na Pomorzu Zachodnim. Zabytkowy tabor jedzie z prędkością 25km/h.
P O L E C A M Y / kliknij na odnośnik


park wieloryba www.parkwieloryba.pl

park miniatur latarni w niechorzu www.park-miniatur-latarni.pl

bajkowa chata www.bajkowa-chata.pl

park miniatur w dziwnowie www.park-miniatur.pl

jazda konna www.jazda-konna-w-rewalu.manifo.com

park linowy pobierowo www.park-pobierowo.pl

muzeum trzęsacz www.muzeumtrzesacz.pl